Bemutatjuk a Nemzetközi Vezetői Tanács (ILC) tagjait – vezetőinket:

Benjamin Berger ortodox zsidó családba született, akik a Holokauszt elől menekültek az ausztriai Eisenstadtból New York-ba, miután számos családtagjukat elvesztették Auschwitzban. Benjamin építészmérnök lett, hivatását először az Egyesült Államokban, majd Dániában gyakorolta. 

Bár ortodox zsidó életgyakorlatát háta mögött hagyta, az élet és zsidósága értelmének megoldatlan kérdései továbbra is foglalkoztatták.  Szellemi keresése egy pontján ősei: Ábrahám, Izsák és Jákób Istenével történt természetfeletti találkozás során ismerte fel, hogy Jesúa valóban Izrael Messiása. Benjamin öccse, Ruven is felismerte Jesúában a Messiást , és nem sokkal ezek után a két fívér Izraelbe költözött 1971-ben. 

Ma Benjamin és Reuven a “Kehilat ha’she al Har Zion” (A Bárány a Sion Hegyén) nevű gyülekezet vezetői. A közösség Jeruzsálem óvárosában találkozik a „Christ Church”  anglikán közösség épületében. Ezt az épületet  Michael Solomon Alexander, ortodox rabbiból a Messiási követőjévé lett anglikán püspök alapította és építette fel 1849-ben. 

Több mint 100 évvel később Alfred Sawyer, anglikán lelkész hívta meg a Berger testvéreket, hogy alapítsanak messiási zsidó gyülekezetet az épületben. A templom épülete a Jaffa kapun belül helyezkedik el, egyszerű, gót stíusban épült, de belül inkább zsinagógára emlékeztet, mint templomra. Zsidók, arabok és nem zsidó keresztények egységben dicsőítik az egy igaz Istent a héber nyelven szombatonként. 

Brian Cox lelkész-dékán

Brian Cox az amerikai episzkopális egyház papja, felsőfokú képzettséggel a konfliktus kezelés területén. Lelkipásztorként és egy Washington DC-ben jegyzett civil szervezet rangidős vezetőjeként dolgozik, valamint a „Hit alapú diplomácia” elnevezésű program igazgatójaként.
Az Illinois állam-beli Chichago-ban született. Diplomáját a Dél-Californiai Egyetem geológia szakján szerezte. Mesterfokozatát már teológiából szerezte az Massachusetts állam-beli Episcopal Divinity School-ban. Konfliktuskezelés tárgyában is mersterfokozatot szerzett a Pepperdine Egyetem Jogi Iskolájában a californiai Malibu-ban.
1975-ben szentelték fel az epsizkopéliánus egyház papjának. Dél-California és Észak-Virginia gyülekezeteiben szolgált. Jelenleg a Christ the King (Krisztus Király) Episzkopeliánus Egyház rektora a californiai Santa Barbarában. Az episzkopéliánus egyház kontextusában vezető szerepet tölt be a hit alapú megbékélés munkájában, helyi, nemzeti és nemzetközi szinteken.
Nemzetközi ügyekben való részvétele 1984-ban kezdődött, amikoris néhány hónapot Dél-Afrikában töltött az „Africa Enterprize” égisze alatt, Pretoria Anglikán Egyhámegyéjében. 1985-ben alapította és lett elsp amerikai igazgatója a „Sharing of Ministries Abroad (SOMA)” (Szolgálatok külföldön) elnevezésű szervezetnek, amely az Anglikán egyház közösségében szervez konferenciákat szellemi vezetők képzésére Afrikában, Ázsiában, Latin Amerikában és a Közel-Keleten.
1990-ben létrehozta az Európai Kiengesztelődési Közösséget, amely politikai és vallási vezetőkkel folytatott kiengesztelődési szolgálatra fókuszál, különösen Közép-Kelet-Európában: Cseh országban, Szlovákiában, Magyarországon, Romániában, Szerbiában, Horvátországban, Boszniában és Koszovóban. Valójában éppen Közép-Kelet Európában fejlesztetteki stratégiai paradigmáját, a hit alapú kiengesztelődésről, melyet nyolc alap értékben fogalmazott meg, egy szándékos, konstruktív, közös probléma megoldás keretei között.
1999-ben csatlakozott az újonnan létrejött „International Center For Religion – ICRD – and Diplomacy” (Nemzetközi Vallási és Diplomáciai Központ), melynek később rangidős elnök-helyettese lett. E szervezet a közösségi identitás problémáit kezeli, a hagyományos diplomácia határain túlmutató módokon (ilyen problémák az etnikai konfliktusok, a törzsi háborúk, és a vallási háborúskodások. A szervezet hatékonyan kombinálja a vallási szempontokat a nemzetközi politikai diplomácia gyakorlatával. Ilyen értelemben ez a hit alapú diplomácia gyakorlata.
Az ICRD projekt vezetőjeként Kashmírban és a Közel_keleten is dolgozott. Kashmírban mind az indiai, mind pedig a pakisztáni oldalon dolgozott az „Ellenőrző sávban”. Úttörő munkája a nyilvánosság érdeklődését keltette fel a kiengesztelődés iránt és azt a térség jövőképe részeként kezdték látni; egy kiengesztelődési mozgalom jött létre kashmiri muzulmánok és Hindu pandit közösség tagjai között. Ez a folyamat ahhoz vezetett, hogy egy jelentős hídéptő találkozó jött létre e két közösség vezetői között Nepálban 2005-ben.
A Közel-Keleten az ICRD projekteket feügyeli: a szíriai ellenzék vezetőit a nemzeti megbékélés, gyógyulás és újjáépítés godolata felé vezetve, segítséget nyújtanak fiatal palesztin keresztény és muzulmán vezetőknek, hogy a nyugati sávban egy előremutató nép mozgalmat hozzanak létre, melynek alapvetése a gyógyulás, a transzfirmáció és az erőszakmentesség. Izraeli vezetőkkel Jeruzsálemben hoztak létre egy központot, amely alternatívákat ajánl, hogyan ülhetnek le ellenségek egy asztalhoz, más-más hátterekből, hogy közös problémáikat megoldhassák. Jordániában és Egyiptomban a Muslim Brotherhood vezetői felé építenek hidakat; hogy hit alapú probléma megoldó mehanizmusokat dolgozzanak ki az Iszlám világ és a Washington D.C. által fémjelzett hatalmi struktúra között.
2001-ben a Pepperdine Egyetem Jogi Iskolája Straus Intézetének professzora lett a califirniai Malibuban. A PACIS Projekt nevű tárgyat tanítja a hit alapú diplomácia területén és mesterkurzusokat tart a témában.
Brian Cox úttörője annak, hogy a hit és a politika közös intergritását építese fel a nemzetközi kontextusban. Az Afrikában, Ázsiában, Európában és Latin Amerikában végzett munkája során dolgozta ki a hit alapú kiengesztelődés stratégiai paradigmáját. Ez egy friss megközelítése az identitás alapú konfliktusoknak, a vallási keretek között zajló békességszerzés és konfliktusmegoldás gyakorlata, ami a vallási extrémizmus alternatívája.
A világ leginkább konfliktusokkal terhelt területén szerzett gyakorlati tapasztalatai mellett újságcikkekkel és tanulmányaival nagyban hozzájárult a hit alapú kiengesztelődés tudományos és koncepcionális elméletének kidolgozásához. 2007-ben jelent meg “Faith-Based Reconciliation: A Moral Vision That Transforms People and Societies” (Hit alapú kiengesztelődés: Erkölcsi perspektíva népek és társadalmak megváltoztatására) című könyve.
2008-ban a „Kiengesztődés – alapszeminárium című füzete három kiadást ért meg. 2011-ben “Faith-Based Reconciliation: A Religious Framework For Peacemaking and Conflict Resolution” (Hit alapú megbékélés – a békességszerzés és konfliktuskezelés vallásos keretek között címen jelent eg egy újabb könyve. Az Interneten a www.faithbasedreconciliation.com címen találhatók információk angol nyelven.
Feleségével Annával a californiai Santa Barbarában laknak, két felnőtt gyermekük Clare és John.

John Dawson

Új-Zéland szülöttei, John Dawson és felesége, Julie, a világ több pontján is szolgálati bázist építettek ki. Négy gyermekük és négy unokájuk van. 

John a modern keresztény világ közismert és szeretett vezetője, számos kulcsfontosságú hálózat munkáját segíti és tanácsolja. 

John a Magyarországon is ismert „Fiatalok küldetéssel” misszió alapítója és Los-Angeles-i igazgatója, majd a „Nagyvárosi Missziók” vezetője lett, ahol majd 3200 teljes időben szolgáló evangélista és szociális munkás dolgozik 300-nál is több világvárosban, a világ 100 országában. Ezt a feladatát 1997-ben adta tovább egy új igazgatónak.  2003 szeptemberétől John a „Fiatalok küldetéssel misszió (Youth with a mission) nemzetközi igazgatója lett, 17000 fős munkatársi gárda irányítója, akik 200 országban, a világ szinte minden vidékén dolgoznak. 

In 1990, John megalapította a Kiengesztelődési Koalíciót (Reconciliation Coalition), amely keresztény vezetők olyan hálózata, akik elkötelezettek a különböző etnikai és társadalmi csoportok közötti sebek gyógyulása iránt. Az első lépéseket az amerikai indiánok és afro-amerikaiak irányában tették, de a koalíció hamarosan az egész Földre kiterjedő hálózattá vált, számos nép történelmi sebeivel foglalkozik. 

A best sellernek számító könyve mellett, melynek címe: Taking Our Cities for God (Megnyerni Istennek városainkat), John egy másik igen népszerű könyvet is írt: „Healing America’s Wounds” (Gyógyítsuk meg Amerika sebeit) címmel, melyet a „Three Nations at the Crossroads” (Három nemzet a keresztúton), maly három európai ország: Németország, Ausztria és Svájc nemzeti identitásainak kérdésével foglalkozik. A közelmúltban egy kis füzet formájában jelent meg a „What Christians should know about Reconciliation” című kiadvány, amely rövid útmutató a kiengesztelődés mozgalmáról. 

Amerika egyik legzaklatottabb nagyvárosa (Los Angeles) adta a hátteret John könyvei számára.  Egy multi-etnikumú nagyváros belvárosi feszültségei között formálódott hiteles válaszok John-t nagy tiszteletben álló vezetővé formálták az amerikai indiánok, az ázsiai származásúak az afro-amerikaiak és a latin-amerikai eredető etnikai csoportok szemében is, de hidat épített az amerikai zsidóság és a fehér amerikaiak felé is. 

John iskolákat alapított és ezekben tanított is, jelenleg a University of Nations (Nemzetek Egyeteme) dékáni közösségének kuratóriumában szolgál. Könyveit és útmutatóit a világon mindenfelé használják. Egyetemek diploma kurzusain, szemináriumokban és Biblia intézeteketben. 

John-t azonban mindenek felett úgy ismerik, mind igazi kommunikátort. Stadionokban rendezett evangélizációkon is gyakran megszólalt olyan egymástól távoli helyeken, mint Hong Kong, Natal, New South Wales és Hollandia, de ismert résztvevője olyan kültéri fesztiváloknak és tömegrendezvényeknek, mint a Promise Keepers mozgalom eseményei.  

Fr. Vasile Mihoc

Vasile Mihoc atya 1948-ban született, 1969 óta görög ortodox pap. Sibiu (Szeben) városában tanult teológiát és a Bukaresti Ortodox Teológiai Intézetben szerzett teológiai doktorátust. (1983). 1977-1979  között a jeruzsálemi École Biblique et Archéologique Française-ben tanult, ahol 1979-ben szerzett diplomát. 

1974-ben kezdte meg a szebeni Teológiai Iskolában munkáját. 1983 óta az Újszövetség professzora a graduális, post-graduális és doktori képzésben.  A romániai forradalom óta segítséget nyújtott a kolozsvári és aradi teológiai szemináriumok újjászervezésében és különböző egyetemeken tanított. Vasile atya az Ortodox Biblikus Kutatók Társaságának tagja 1988 óta. A „Studiorum Novi Testamenti Societas” – SNTS tagja 1997 óta.; az SNTS keleti bizottságának elnöke,; a Colloquium Oecumenicum Paulinum (Roma) tagja; a Romániai Felekezetközi Biblia Társaság alapító tagja,; fa Romániai Bibliakutatók Felekezetközi Társaságának alapító tagja; „Az Úr hadserege” nevű ortodox szövetség kuratóriumának elnöke, az Úr hadserege szervezet lapjának, a “Iisus Biruitorul” szerkesztő bizottságának tagja. Tíz éven át a World Vision Romania kuratóriumának tagja volt. Ezen szervezetek és más nemzetközi konferenciáinak rendszeres előadója. 

Fr. Vasile felesége Octavia, 13 gyermek szülei, (5 fiú és 8 lány) 23 unoka nagyszülei!

Boris Grisenko

Boris Grisenko a Kijevi Messiási Gyülekezet vezető rabbija (lelkipásztora) annak alapításától kezdve. Rabbi Boris az Ukrán Egyházak Közötti Kapcsolatok Tanácsának alelnöke is. Tiszteletbeli teológiai doktorátust kapott a Christian Life School of Theologynevű teológián. 

A kijevi Messiási Zsidó Gyülekezet nem sokkal a Jonathan Bernis által vezetett Halld Ó Izrael nevű messiási szolgálat által szervezett Zsidó Zenei és Táncfesztivál nyomán született, amely 1994-ben Kijevben volt. A gyülekezet megnövekedett az évak során és jelenleg több, mint 2000 tagja van.  Zsidó és nem zsidó tagjai egyaránt vannak, akik elfogadták, hogy Jesúa az Úr és a Messiás. 

Johannes Fichtenbauer

Johannes Fichtenbauer 1956-ban született Bécsben. A katolikus teológia mesterfokának bortokosa (MA), Bécs római katolikus fő-egyház megyéjének vezető diakónusa.  

Johannes majdnem 40 éve házas, feleségével, Christi-vel négy gyermek szülei (egy fiú és három lány, akik 22 és 35 év között vannak ma. Három unokájuk van. Johannes és Christi a katolikus egyház karizmatikus megújulási mozgalmában a 70-es évek-beli kezdetektől részt vettek.  Más vezetőkkel együtt egy ökumenikus karizmatikus szövetségi közösséget alapítottak, amely központi szerepet játszott az ausztriai „Krisztus Testének” egységében. 

Johannes az ENC, vagyis az európai szövetségi közösségek hálózatának is főtitkára. Egyik alapítója a „Weg der Versöhnung” (a kiengesztelődés útja), mozgalomnak, amely Ausztria legszélesebb ökumenikus kezdeményezése.  Ezen szerepei mellett Johannes a „Második Jeruzsálemi Zsinat Felé” kezdeményezés nemzetközi vezetői testületének aktív tagja.

Marty Waldman rabbi

Marty Waldman a texasi Dallasban működő Baruch ha Shem messiási gyülekezet alapítója és vezető rabbija. Korábban a Messiási Zsidó Gyülekezetek Uniójának elnöke volt, jelenleg pedig az „Egy Második Jeruzsálemi Zsinat Felé” főtitkára. 

Mint Holokauszt túlélők fia, Marty Waldman rabbi hagyománytisztelő zsidó családban nőtt fel.  1975-ben fogadta el Jesúát Izrael Messiásáként és hamarosan szívét adta arra,hogy saját zsidó népe között hirdesse Jesúa Örömhírét. Marty és felesége, Marleen hosszú ével óta vesznek részt a messiási zsidó mozgalomban. Három gyermekük és négy unokájuk van. 

Avi Mizrachi

Avi Mizrachi, a DUGIT messiási központ igazgatója, valamint a Tel Avivban működő Adonai Roi messiási gyülekezet vezető pásztora. Avi Tel Avivban szülelett, bulgáriai zsidó család gyermekeként. 

Az Izraeli Légierőnél végzett szolgálata után úgy döntött, meglátogatja az Egyesült Államokban élő nővérét. Ezen útja során találkozott Jesúával és fogadta el mint Izrael Messiását és személyes Megváltóját. 1984-ben vette feleségül Chaya-t és visszatért Izraelbe. 1985-ben Isten ajtót nyitott előtte, hogy Dallasban, a Christ for the Nations (Krisztus a Nemzetekért) Intézetben tanuljon. Innen 1987-ben tértek vissza Izraelbe. Ekkor hívta meg a Dugit nevű szolgálat, amely akkor egy művészeti galéria, egy könyvesbolt együttese volt, melyet a Tel Avivban működő déli baptisták hoztak létre. Avi itt egészen a Dugit 1992-es bezárásáig dolgozott. A Szent Szellem sürgetésére Avi úgy érezte, egy messiási evangelizációs központtá kéne alakítani a Dugit-ot. Szerződést kötött a déli baptistákkal, felújította az épületet, így a Dugit, mint messiási evangelizációs központ nyílt meg 1993-ban.

2003 decemberében a Dugit hivatalosan is a Brenner utcában található Beit Esther-be kötözött, ami egyben azt is jelentette, hogy körülbelül háromszorosára nőtt befogadó képessége az egyre növekvő szolgálat számára. 

1996 nyarán Avit arra is vezette az Úr, hogy egy új közösséget is alapítson Tel Avivban. AZ Úrtól az Adonai Roi (Az Úr az én pásztorom) nevet kapta az új közösség számára. A gyülekezet néhány magánszeméllyel kezdődött, akik egy magánlakásban gyűltek össze. A csoport folyamatosan növekedett, majd 2001-ben , öt évvel késpbb a Beit Esther központban kezdtek találkozni. 

Ma minden szombaton 5 órakor vannak az összejövetelek. Az Adonai Roi messiási gyülekezet Agape néven került hivatalosan mint non-profit szervezet bejegyzésre Izraelben. 

Dr. Daniel Juster

Dr. Daniel Juster egyike a TJCII kezdeményezés kezdeti vezetői tanács tagjainak. A Messiási Zsidó Mozgalom egyik elismert vezetője 1972 óta. Első elnöke majd főtitkára lett a Messiási Zsidó Gyülekezetek uniójának (1979-1988), jelenleg az Egyesült Államok messiási gyülekezeteinek életét felügyeli és segíti az izraeli messiási gyülekezetek hálózatának fejlődését. Hosszú éveken át a Tikkun nemzetközi szolgálat vezetője volt, most pedig szenior tanácsadóként szolgálja ezt a szervezetet. 20 teológiai mű szerzője. Dr. Juster jelenleg a Tikkun Elnökeként az egyesült államokbeli messiási gyülekezetek hálózatát vezeti és más nemzetközi szolgálatokat, melyek a Tikkunhoz tartoznak és Izrael és az egyház helyreállítása iránt elkötelezettek. 

Munkája része, hogy: 1) Gyülekezeti vezetőket képeznek, küldenek ki és támogatják a gyülekezetek plántálását az Egyesült Államokban, Izraelben és más országokban. 2) Támogatják a helyi keresztény gyülekezetkben a zsidóság felé irányuló szolgálatokat.; 3) egy nappali Biblia Intézetet támogatnak, hogy vezetőket képezzenek Izrael szőlékertjében és más keresztény gyülekezetekben való munkához. 4) Konferenciák, evangelizációs kampányok és messiási zsidó gyülekezetek számára küldenek tanításra és prédikációkra felkészített tanítókat. 

Dr.Dan Juster elismert tanítója a végidőkre vonatkozó bibliai próféciáknak, az Isten Királysága jelentésének, ahogyan az Izraelre és az Egyházra vonatkozik. Dr. Juster, aki Jézus zsidó követője, hirdeti, hogy szükséges a zsidó közösségnek megújulnia a Szent Szellemben. Gyakran fő előadója az Egyesült Államok Messiási Zsidó Gyülekezetek Uniója konferenciáinak, az Amerikai Messiási Zsidó Gyülekezetek Szövetségének találkozóin, és Izraelben a nemzeti szintű messiási zsidó konferenciákon. Dr. Juster nevét számontartják a „Who’s Who” in Religion (Ki kicsoada a vallás világában), Who’s Who in the East (Ki kicsoda Keleten), Who’s Who Among Emerging Young Leaders, (Kiicsoda a feltörekvő fiatal vezetők között) és Who’s Who in the World.(Ki kicsoda a világon). 

Dr. Juster apologetikát tanít 1971 óta különböző teológiákon, pl a Trinity College (Deerfield, IL), a Union of Messianic Jewish Congregations Messiási Zsidó Gyülekezetek Jesívája), Korea és Brazilia Biblia intézeteiben, és a Messiási Zsidó Biblia Intézet Ogyesszában és Buadpesten működő iskoláiban. 

A vallásfilózófia terén B.A. fokozatot a Wheaton College-ban; doktorátust (M.Div)., a McCormick Szemináriumban szerezte. További végzettségei között van a vallásfilozófia mesterképző programja a Trinity Evangelical Divinity School-ban, és teológiai doktorátus (Th.D.,), melyet az Újszövetségi Nemzetközi Szemináriumban (New Covenant International Seminary) szerzett .  Dr. Juster teológiai doktor, jelenleg a Fuller Szeminárium és „A Király Szemináriuma” Van Nuy-i, Californiában működő teológiai szeminárium tanára. Dr. Juster is the author of Growing to Maturity, Jewish Roots, The Dynamics of Főbb művei: Szellemi tévelygés, Jézus és a zsidóság, Bibliai világkép, Hitvédelem, Kapcsolatokon alapuló vezetés, A megbánhatatlan elhívás, Egy nép, sok törzs. 

Dr. Juster és felesége Jeruzsálem közelében élnek. 

Martin Bühlmann

Martin és Georgia Bühlmann 1974 óta házasok 5 gyermekük és 5 unokájuk van. 1981 ben együtt kezdték el a Vineyard mozgalmat Bernben, amelyet 2012-ben fiuknak, Máriusznak és feleségének, Karolinának adtak át. Martin és Georgia a Vineyard mozgalom vezetői Németországban, Ausztriában, és Svájcban több mint száz gyülekezet tartozik ehhez a mozgalomhoz. A Vineyard nemzetközi vezetői csoportjának is tagjai.

A Vineyard mozgalom vezetősége több mint 2500 gyülekezet munkáját irányítja. Martin és Georgia szívükben hordozzák az egyház teljességét, a kiengesztelődést, az ébredést és az egyház egységét. 

Szeretik Krisztus Testének minden megnyilvánulási formáját és nyitottak arra, hogy részt vegyenek a különböző felekezeti meggyőződésű emberek életében. Martin részese a Római Katolikus Egyház és az egyház protestáns kifejeződésének párbeszédében. Részt vesz az Együtt Európáért európai ökumenikus mozgalomban, amely az európai hit megújulását szolgálja.

Marcel Rebiai

Marcel Algériában született. 10 éves korában került Svájcba egy gyermekeket segítő szervezet segítségével. Névleges keresztény család vette gondozásba Svájcban. 

Fiatal emberként találkozott az Élő Igazsággal Jézusban, olyan évek után amikor saját útjait próbálta járni a világban. A Kiengesztelődés Közösségének (Community of Reconciliation) igazgatója, amelyet ő alapított 1988-ban. 1994-ben feleségével, Regulával Izraelbe költöztek. 

Mára 4 felnőtt gyermek szülei. Marcel egy messiáshívő gyülekezet előljárójaként szolgál

Jeruzsálemben és részt vesz jeruzsálemi és az egész Izraelben működő vezetői testületek munkájában. Segíti a közösségépítést és az egységet, a kooperáción alapuló együttműködéseket annak érdekében, hogy Isten céljai kiteljesedjenek a Jeruzsálemben és az Izraelben élő messiási közösség életében. Széles körben utazik és nemzetközileg elismert tanító. Jól ismeri az iszlám világát és az Izraelben és a nyugati világban élő Krisztus-hívő közösség állapotát.

Wayne Wilks Jr. több mint 20 éven át a Messiási Zsidó Biblia Intézet (MJBI) nemzetközi igazgatója volt. Az MJBI 1996-ban jött létre, több szolgálat összefogása nyomán, a volt Szovejetúnió utódországaiban a zsidó lakosság körében tapasztalt hatalmas ébredés nyomán.  A szolgálat célja volt, hogy vezetőket neveljen a létrejövő messiási zsidó gyülekezetek számára és egyben az Egyházak számára is tanításokat adjon Isten szívéről a zsidó nép iránt.  

Bár Wayne nem zsidó származású, az MJBI létrejötte előtt is már érezte Isten hívását a zsidó nép felé. Az MJBI születése előtt 10 évig a dallasi Shady Grove (jelenleg Gateway) gyülekezet vénei egyike volt. Ph.D.vel rendelkezik a North Texas University-ről, M.A. fokozattal a “Beszéd és Kommunikáció” szakról az Oklahoma State University-ről, illetve B.A. fokozattal Bibliai Tanulmányokból az Abilene Keresztény Egyetemről.  Prédikálás-tanból a Southwestern Baptist Theological Seminary-n szerzett diplomát, majd bibliai földrajzból a University of the Holy Land (Szentföld Egyetem) Jeruzsálemben. Wayne felesége Bonnie, lányuk Julia.  Texas-ban élnek, de széleskörben utaznak. 

Wayne Wilks 2016-ban a “Kálebként” általa a szolgálatra felkészített Nic Lesmeister-nek adta át az MJBI vezetését, ő maga pedig a dallasi Gateway gyülekezet vezető pásztora lett. 2019-ben az MJBI szolgálata megszűnt, de ezzel párhuzamosan Wayne, Nic és munkatársaik látrehozták a Gateway Global Israel Center-t.

Doug Beachham

Doug Beacham jelenleg a nemzetközi pünkösdi szentségi egyház szuperintendendánsa. (www.iphc.org). Ez az egyház a világon mindenütt jelen van, vezetőségi központja az Egyesült Államok-beli Oklahoma City-ben van. Ez az egyház elkötelezett a TJCII elképzelése és a „Hét megvallás” iránt. Doug Beachham a University of Georgia-n és az Emmanuel College-on szerezte. A szolgálati doktorátusát pedig pedig a Union Theological Seminary-n. (Richmond, VA). Több könyv szerzője, többek között az „Apostolok és próféták szerepének újrafelfedezése”.  E könyv egy része összehasonlítja az Efézusi levél 4. fejezetében leírt szolgálati ajándékokat a Szentlélek zsidók és nemzsidók közötti munkájához.  Felesége Susan, 2 gyermekük és két lányunokájuk van

Peter Hocken atya a TJCII nemzetközi vezetőségének tagja volt. Teljes életet élt, a XX. század egyik prófétája volt. 2017 június 10-n fejezte be földi útját. Legyen emlékezete áldott!